Wyjazd na mecz

2018-10-11 18:41

     Mecz futbolowy Polska - Portugalia w ramach Ligi Narodów oraz atrakcje turystyczne Katowic i Chorzowa to cel wyprawy części członków naszego Stowarzyszenia, która odbyła się dzięki dofinansowaniu z Urzędu Miasta w Karpaczu.

Pierwszego dnia, po rozlokowaniu się w hotelu w Katowicach, grupa pojechała tramwajem do Chorzowa, gdzie na terenie Parku Śląskiego zwiedziła Górnośląskie Muzeum Etnograficzne - Skansen z ekspozycjami dawnego budownictwa wiejskiego (zagrody, karczmy, spichlerze, kuźnie, kapliczki) zebrane z różnych rejonów Górnego Śląska.  Następnie, po przerwie na posiłek, nasi kibice udali się spacerkiem na pobliski pięknie odremontowany Stadion Śląski na mecz naszej reprezentacji, który dostarczył nam wiele emocji.

Drugiego dnia po śniadaniu i opuszczeniu hotelu był krótki spacer w okolice symboli Katowic: Pomnika Powstańców Śląskich oraz Spodka i Międzynarodowego Centrum Kongresowego (oba obiekty o ciekawej architekturze).  Później wszyscy udali się ponownie na teren Parku Śląskiego do Śląskiego Ogrodu Zoologicznego, gdzie mile spędzili czas podziwiając ciekawe okazy egzotycznych zwierząt.

W trakcie wyjazdu była również okazja ocenić stan dostępności infrastruktury i obiektów dla osób niepełnosprawnych. Niestety, gdyby nie zaangażowanie sprawnych członków Stowarzyszenia i w niektórych sytuacjach pomoc życzliwych przechodniów, taki wyjazd dla wózkowiczów byłby trudny do zorganizowania.


Strona twórcy serwisu