Wycieczka do Warszawy

2013-07-12 19:21

    W pierwszych dniach lipca grupa osób z naszego Stowarzyszenia była na wycieczce w Warszawie.  My niepełnosprawni wraz z naszymi opiekunami bardzo przeżywaliśmy ten wyjazd i mieliśmy obawy, czy podołamy trudom, ale wszystko się udało.   

Mieszkaliśmy w dostosowanym do osób niepełnosprawnych Centrum Luterańskim niedaleko Starego Miasta. Pokoje były wygodne z łazienkami. Mieliśmy też do dyspozycji kuchnię.  Rozmowy podczas przygotowywania i spożywania wspólnych posiłków były bardzo sympatyczne. 

Pogoda nam dopisywała, więc mogliśmy maksymalnie wykorzystać pobyt, dzięki czemu dużo zobaczyliśmy

W pierwszy dzień poszliśmy na Cmentarz Powązkowski. Po drodze widzieliśmy Pałac Krasińskich oraz pomnik powstańców. Chcieliśmy też zwiedzić nowo otwarte Muzeum Historii Żydów Polskich lecz niestety było nieczynne, więc obejrzeliśmy jedynie pomnik upamiętniający powstanie w getcie. A wieczorem spacerowaliśmy po pięknie oświetlonym Starym Mieście.

Drugiego dnia zwiedziliśmy Zamek Królewski. Potem idąc m.in. Krakowskim Przedmieściem do Centrum Nauki i Techniki "Kopernik" widzieliśmy Pałac Prezydencki. Z Wybrzeża Kościuszkowskiego zobaczyliśmy Wisłę, Most Świętokrzyski i nie tak odległy Stadion Narodowy. Wracając byliśmy jeszcze przy Grobie Nieznanego Żołnierza.

W ostatnim dniu zwiedzaliśmy Muzeum Powstania Warszawskiego, a w powrotnej drodze oglądaliśmy miasto zza szyby autokaru.

Wycieczka była tak wspaniała, iż mimo zmęczenia nie chciało nam się wracać do domu.


Strona twórcy serwisu