Wieden zdobyty

2014-07-25 18:17

      Po długich przygotowaniach i zebraniu odpowiedniej ilości pieniędzy w połowie lipca pojechaliśmy do Wiednia.  Wycieczka była wspaniała.  Pogoda nam sprzyjała i dzięki temu przez 3 dni mogliśmy bardzo dużo zwiedzić. 

Zaraz na początku pojechaliśmy na Kahlenberg – wzgórze, z którego w 1683 r. król Polski Jan III Sobieski dowodził zwycięską bitwą z Turkami.  Na szczycie znajduje się kościół pw. św. Józefa z izbą upamiętniającą zwycięstwo polskie w Odsieczy Wiedeńskiej.  Ze wzgórza mogliśmy podziwiać panoramę Wiednia.  Następnie jeździliśmy po Wiedniu autokarem, a przewodnik opowiadał historie miejsc i budowli.  Gdy po kolacji odpoczęliśmy, małymi grupkami poszliśmy nad Dunaj.

Drugiego dnia zwiedzaliśmy piękny pałac Schönbrunn wraz z przylegającym ogrodem i fontanną Neptuna.  Później szliśmy ulicami Starego Miasta, zwiedziliśmy katedrę św. Szczepana (Stefana) i widzieliśmy dom, w którym mieszkał W.A. Mozart. 

Na trzeci dzień po śniadaniu poszliśmy do Centrum Handlowego.  Następnie autokar zawiózł nas do dzielnicy, która jest turystyczną atrakcją Wiednia i w której znajduje się Hundertwasserhaus – kompleks mieszkalny z domami niemającymi linii prostych stworzony przez Friedensreicha Hundertwassera.  Później poszliśmy na Prater, gdzie widzieliśmy słynne Diabelskie Koło, różne karuzele i inne „straszne urządzenia” służące rozrywce. 

Po kolacji zmęczeni, ale bardzo zadowoleni wyruszyliśmy w drogę powrotną.   


Strona twórcy serwisu