Warsztaty Artystyczne

2016-06-24 18:30

      W ramach realizacji programu, na który otrzymaliśmy dofinansowanie z Urzędu Miasta w Karpaczu, odbyły się Warsztaty Artystyczne.  Dzięki uprzejmości pastora członkowie naszego Stowarzyszenia mogli się zebrać w salce konferencyjnej Domu Parafialnego przy kościele Wang.

Na spotkanie zaprosiliśmy Panią Renatę Grochowską – Jaryczewską, lokalną artystkę malarkę, członkini Stowarzyszenia Artystów Karkonoszy i Gór Izerskich NOWY MŁYN z siedzibą w Szklarskiej Porębie oraz Stowarzyszenia Działań Twórczych KORKONTOI w Karpaczu, która od lat z zamiłowaniem uwiecznia piękno otaczających ją Karkonoszy.

Na wstępie Pani Renata opowiedziała nam o swojej malarskiej pasji, a potem pokazywała i uczyła nas, jak można tworzyć ładne obrazy za pomocą farb olejnych.

Początkowo niektórzy byli sceptycznie nastawieni, ale w trakcie pracy przekonali się, jak atrakcyjna, przyjemna i wyśmienita jest to zabawa i ma też spore walory terapeutyczne (podczas malowania można się odstresować i zrelaksować).  Każdy z nas, słuchając rad artystki, mieszając i kombinując kolory według własnego wyobrażenia, próbował namalować klasyczny widok fragmentu Karkonoszy ze Śnieżką. 

Podczas malowania wyraźnie poprawiał nam się nastrój i nabieraliśmy wiary w siebie.  W końcu „nie święci garnki lepią”.

Dziękujemy Pani Renacie i zachęcamy innych, których nie było z nami, do udziału w następnych Warsztatach Artystycznych,  które mamy nadzieję powtórzyć jesienią.


Strona twórcy serwisu