Surwiwal czyli zdobywanie Sniezki

2014-10-09 18:43

      Już od wiosny planowaliśmy wyjazd na Śnieżkę, ale ciągle coś stawało nam na przeszkodzie.  W końcu nastała jesień i był już „ostatni dzwonek” na wyprawę w góry. 

Od naszej polskiej strony Śnieżka nie jest dostępna dla osób na wózkach inwalidzkich, więc pojechaliśmy do Czech do Pecu pod Śnieżką.  Tam mają wyciąg z gondolami, do których można wjechać wózkami.  Jednak gondole nie docierają na sam szczyt.  Od stacji kolejki trzeba się jeszcze wspinać kilkadziesiąt metrów stromo i po strasznych kamieniach.  

Wiele wysiłku kosztowało nas wszystkich dotarcie na górę.  My niepełnosprawni musieliśmy się mocno trzymać wózków, a ci co nas nosili, mieli chyba jeszcze gorzej.   Ale przyjemnie jest pokonywać trudności i własne słabości.

To było dla nas jak surwiwal, który jest formą spędzania czasu wolnego w plenerze mającą na celu przeżycie przygody połączonej z ćwiczeniem umiejętności związanych z przetrwaniem w trudnych warunkach.  Istotą tej aktywności jest uzyskanie niezależności i poszukiwanie dróg radzenia sobie z własnymi słabościami.

Na szczycie było tylko +7 i wiało, ale trochę tam wytrzymaliśmy podziwiając wspaniałe widoki na czeską i polską stronę.  Potem jeszcze pochodziliśmy po Pecu.

Wycieczka ta pozostawiła w nas niezapomniane wrażenia, które możemy wspominać oglądając piękne pamiątkowe zdjęcia.

 


Strona twórcy serwisu