Stare auta i freski

2019-06-08 19:45

     Członkowie Stowarzyszenia uczestniczyli w wycieczce do Wrocławia, która była dofinansowana przez PCPR.

Pierwszym punktem naszej wycieczki było prywatne Muzeum Motoryzacji we wsi Ślęza prowadzone przez Towarzystwo Automobilowe Topacz i zamek Topacz, w którym znajdują się przedwojenne i powojenne, polskie i zagraniczne samochody i motocykle.  Oglądając te pojazdy przenieśliśmy się w podróż do czasów, kiedy motoryzacja posiadała indywidualny i niepowtarzalny charakter.  Z zewnątrz obejrzeliśmy również dwór wybudowany w XIV-XV w., park z pierwszej połowy XVII w. oraz oficynę z drugiej połowy XVIII w.

Następnym punktem wycieczki była wystawa stała „1000 lat Wrocławia” znajdująca się w Muzeum Historycznym działającym od 2008 r. w Pałacu Królewskim.  W ramach ekspozycji zgromadzono ponad 3000 obiektów ilustrujących dzieje miasta od wczesnego średniowiecza po czasy współczesne. Znalazły się tu rzeczy wyjątkowe i cenne, których duża część nie była nigdy wcześniej prezentowana we Wrocławiu.

Po spacerze po rynku i obiedzie poszliśmy na Ostrów Tumskim, gdzie w Kolegiacie św. Krzyża chętni mogli podziwiać wystawę reprodukcji ponad 30 fresków Michała Anioła z Kaplicy Sykstyńskiej w rzeczywistych rozmiarach, na materiale imitującym ścianę (m.in. „Stworzenia Adama” o wymiarach 2,7 x 5,7 m oraz „Sąd Ostateczny” – o rozmiarach 12 x 12,5 m (150 m kw.).

   Po całym dniu wracaliśmy pełni wrażeń.


Strona twórcy serwisu