Rio Srebro Lucyna

2016-09-20 18:58

    Nasza Lucynka jeździ na wózku inwalidzkim, codziennie walczy z bólem i pokonuje swoje słabości.  Pracuje w jeleniogórskim Urzędzie Miasta w Wydziale Spraw Społecznych, Zdrowia i Organizacji Pozarządowych.  Ponadto, podczas prowadzonych społecznie spotkań w szkołach, oswaja dzieci i młodzież z niepełnosprawnością oraz uczy szacunku do osób niepełnosprawnych.

Najpierw grała w siatkówkę na siedząco.  Potem zajęła się lekkoatletyką.  Rzuca oszczepem oraz dyskiem i pcha kulą. 

    Za aktywną działalność na rzecz sportu decyzją Wojewódzkiej Federacji Sportu we Wrocławiu została wyróżniona odznaką „Zasłużony dla Sportu na Dolnym Śląsku”.

Lusi zdobyła wiele medali m.in.: srebro w rzucie oszczepem na Mistrzostwach Świata w Nowej Zelandii w 2011 r., 2 srebra za pchnięcie kulą i rzut oszczepem w Mistrzostwach Europy w Walii w 2014 r., srebro za rekord 18,15 m w rzucie oszczepem i brąz za pchnięcie kulą Mistrzostwach Świata w Doha (Katar) w 2015 r., złoto za pchnięcie kulą i brąz w rzucie oszczepem w Mistrzostwach Europy we włoskim Grosseto w 2016 r.

Teraz do tej  kolekcji dołożyła medal olimpijski.  W zakończonych niedawno Letnich Igrzyskach Paraolimpijskich w Rio de Janeiro w pchnięciu 3 kg kulą w kategorii F34 osiągnęła odległość 8 m i zdobyła srebrny medal.

Jesteśmy dumni, że wspaniała, wielka i należąca do światowej czołówki sportsmenka Lucyna Kornobys jest członkiem naszego Stowarzyszenia.

Wielkie gratulacje dla niej.


Strona twórcy serwisu