Na wozku przez historie

2017-08-26 19:04

      Dzięki dofinansowaniu z Urzędu Miasta w Karpaczu niepełnosprawni członkowie wraz z opiekunami i wolontariuszami odbyli bardzo interesującą i pełną wrażeń 4-dniową wycieczkę, podczas której zapoznali się z historią naszego kraju od wczesnych wieków do współczesności.

Uczestnicy wycieczki w drodze do Trójmiasta zwiedzili Muzeum Archeologiczne w Biskupinie poświęcone archeologii, znajdujące się w częściowo zrekonstruowanej osadzie prehistorycznej odkrytej w 1933 r.  

W Gdańsku spacerowali po nabrzeżu z Żurawiem i Gdańskiej Starówce, gdzie podziwili ratusz, Dwór Artusa i fontannę Neptuna, zwiedzali katedrę w Oliwie i Kościół Mariacki, Muzeum II Wojny Światowej i Europejskie Centrum Solidarności oraz płynęli statkiem na Westerplatte.  

W Gdyni byli w Akwarium i spacerowali po Skwerze Kościuszki podziwiając piękne żaglowce - Dar Pomorza i Dar Młodzieży oraz okręt ORP „Błyskawica”.  

W Malborku zostali uroczyście i miło przyjęci w ratuszu przez Burmistrza miasta Marka Charzewskiego. Pan Burmistrz w skrócie opowiedział historię miasta. Następnie uczestnicy wycieczki opowiedzieli o swojej okolicy i atrakcjach Karpacza. Na koniec spotkania Panu Burmistrzowi został wręczony folder Stowarzyszenia oraz transparent z herbem Karpacza. Wycieczkę zakończyło zwiedzanie Zamku Krzyżackiego. 

    4 dni wspólnego pobytu bardzo wszystkich zintegrowały i mimo zmęczenia, smutno było kończyć wycieczkę i rozstawać się.


Strona twórcy serwisu