Integracyjne zwiedzanie

2016-08-15 18:14

     Dzięki dofinansowaniu z Urzędu Miasta w Karpaczu członkowie Stowarzyszenia mogli pojechać na wspaniałą i pełną atrakcji wycieczkę do Warszawy, Torunia i Lichenia. 

    Wyjazd był integracyjny i wielopokoleniowy.  Pojechali dorośli i dzieci.  Wszyscy pomagali sobie nawzajem.  Wspólnymi siłami można było pokonać różne trudności i dzięki temu wiele zwiedzić. 

   W Warszawie wjechaliśmy na taras widokowy Pałacu Kultury i Nauki, skąd roztacza się rozległa panorama stolicy.  Odwiedziliśmy kompleks handlowo – biurowo - rozrywkowy Złote Tarasy o ciekawym architektonicznie kształcie.   Na Starym Mieście przywitaliśmy się z warszawską Syrenką.  Niestety deszcz przeszkodził w dłuższym spacerze po Parku Łazienkowskim, ale zwiedziliśmy Pałac na Wodzie.  Dla niektórych wielkim przeżyciem był przejazd warszawskim metrem.   Odwiedziliśmy budynek Sejmu RP.  Bardzo interesujące było zwiedzanie Muzeum Historii Żydów Polskich dokumentujące wielowiekową historię Żydów w Polsce oraz Muzeum Powstania Warszawskiego. 

   W jeden wieczór dzieci uczestniczące w wycieczce przedstawiły nam Capoeirę – taniec połączony ze sztuką walki stworzony przez brazylijskich niewolników.

   Po przyjeździe do Torunia, mimo mocno chłodnego wieczoru, wybraliśmy się na pięknie podświetlone Stare Miasto, które w dzień też jest bardzo ładne.  Następnego dnia płynąc stateczkiem po Wiśle wysłuchaliśmy opowieści o historii miasta.  Byliśmy w katedrze, planetarium oraz Muzeum Tony Halika i Elżbiety Dzikowskiej.  Oczywiście wszyscy kupowali słynne pyszne toruńskie pierniki. 

   W powrotnej drodze zajechaliśmy do Lichenia, gdzie zwiedziliśmy sanktuarium i przylegający do niego park.

   Dzięki wyjazdowi ze Stowarzyszeniem niektórzy niepełnosprawni mieli możliwość wyjścia z domu i okazję zobaczenia tylu interesujących miejsc.  Te 4 dni były dużym wyzwaniem dla całej grupy, ale udało się pokonać słabości oraz przeszkody i fantastycznie spędzić razem czas.


Strona twórcy serwisu