Edward na Czlowieka Roku

2014-12-26 18:32

    Edward Wach jest człowiekiem wszechstronnym i bardzo zajętym. M.in. prowadzi wypożyczalnię sprzętu ortopedycznego przy Parafii Ewangelicko - Augsburskiej Wang w Karpaczu, opiekuje się powstałym przy Wangu Klubem Integracyjnym i jest pomysłodawcą, współzałożycielem i wiceprezesem działającego od ponad 4 lat naszego Stowarzyszenia Integracyjnego Osób Niepełnosprawnych Ruchowo „My Też Potrafimy”. Poza tym robi jeszcze wiele innych rzeczy.

To ciepły, spokojny, WIELKI CZŁOWIEK. Dzięki jego działaniom przynajmniej raz w miesiącu my osoby niesprawne ruchowo wraz z kimś z rodziny oraz wolontariusze (często też zaproszeni znajomi z innych stowarzyszeń) możemy uczestniczyć w wycieczce turystycznej, imprezie kulturalnej lub po prostu spotkaniu towarzyskim. Są to niezwykle potrzebne i ważne dla nas wydarzenia, na które czekamy z utęsknieniem. Niektórzy z nas nazywają taki dzień – dniem radości.

Mieliśmy wielkie szczęście spotkać takiego człowieka jak Edward. Zawsze prowadzi busa, którym się przemieszczamy. Nie zważając na swój bolący kręgosłup, dźwiga nas niechodzących, co czyni z humorem i …niby bez trudu.
Dzięki Jego inicjatywie zwiedziliśmy już wiele interesujących miejsc na Dolnym Śląsku i w Czechach. Jeździmy do Wrocławia na wspaniałe przedstawienia operowe. To Edward wymyślił cykl wycieczek pt. „Zwiedzanie europejskich stolic z pozycji wózka inwalidzkiego” i dzięki temu byliśmy w Warszawie, Pradze, Berlinie i Wiedniu.

To, co robi Edward, pozwoliło nam uwierzyć w ludzi, ich bezinteresowność i wyrozumiałość dla inności. W grupie, której niewątpliwym liderem jest Edward często zapominamy o naszej niepełnosprawności.

Dlatego, naszym zdaniem ten skromny, obdarzony empatią wobec innych, pracowity, wspaniały kolega zasługuje na zaszczytny tytuł CZŁOWIEKA ROKU (nie tylko) 2014!


Strona twórcy serwisu