Atrakcyjna wycieczka

2015-08-16 19:06

      Dzięki dofinansowaniu uzyskanemu z Urzędu Miasta Karpacza w ramach wsparcia organizacji pozarządowych oraz ze środków własnych zorganizowaliśmy wspaniałą 3-dniową wycieczkę do Krakowa, Wieliczki i Zakopanego. 

    To było trudne przedsięwzięcie, ale wspólnymi siłami udało nam się je zrealizować.  Już od wiosny Andrzej załatwiał hotel oraz rezerwację biletów do kopalni i na Kasprowy.  Edward koordynował działania, a w trakcie wycieczki dźwigał nas razem z naszym przewodnikiem - wolontariuszem Robertem, który dzielił się z nami swoją ogromną wiedzą historyczną, geograficzną i ogólnie turystyczną.   Jeszcze Krysia i Ula miały duży wkład podczas trwania wycieczki.  Poza tym inni uczestnicy (nawet ci młodsi) też pomagali, jak mogli.

    Wygodnym autokarem z dobrze działającą klimatyzacją wieźli nas solidni, wyrozumiali i pomocni panowie kierowcy z firmy „Zyga Tour” z Karpacza.

    Pierwszego dnia w Krakowie zwiedziliśmy Wawel oraz Rynek z Sukiennicami i Kościołem Mariackim.

    Drugiego dnia zaraz z rana pojechaliśmy do kopalni soli w Wieliczki, gdzie w przyjemnym chłodzie zaliczyliśmy tzw. średnią trasę turystyczną czyli kilka poziomów do głębokości 135 m.  Po powrocie do Krakowa zwiedzaliśmy dzielnicę Kazimierz.  A po kolacji obejrzeliśmy jeszcze miasto od strony Wisły płynąc na statku Sobieski.

    Trzeci dzień spędziliśmy w Zakopanem robiąc na straganach zakupy i spacerując po Krupówkach.  Na koniec zrealizowaliśmy główny cel naszego pobytu w tym mieście, czyli  wjechaliśmy na Kasprowy Wierch (1957 m n.p.m.).  Dzięki słonecznej i ciepłej aurze na szczycie spędziliśmy 2 godziny podziwiając niesamowite widoki pięknych gór.  Kto mógł, to poszedł na krótką wycieczkę po najbliższych szczytach.

    Zachwyceni Tatrami (zdecydowana większość z nas była tu po raz pierwszy) i widokami zapierającymi dech w piersiach, wracaliśmy szczęśliwi i radośni, choć mocno zmęczeni bogatym programem wycieczki oraz upałem.

 


Strona twórcy serwisu